Hírek : Alapszabály-tervezet |
Alapszabály-tervezet
Erika 2009.01.07. 14:48
HIT ÉS FÉNY MAGYARORSZÁGI EGYESÜLETE
Alapszabály-tervezet
HIT ÉS FÉNY MAGYARORSZÁGI EGYESÜLETE
Alapszabály
I. Általános rendelkezések
1. Az egyesület neve: HIT ÉS FÉNY MAGYARORSZÁGI EGYESÜLETE
2. Székhelye: 1151, Benkő I. u. 4.
3. Működési területe: Magyarország
4. Bélyegzője: „HIT ÉS FÉNY MAGYARORSZÁGI EGYESÜLETE Budapest”
5. Tevékenysége: Értelmi sérült személyek számára létrehoz , illetve működésében támogat olyan közösségeket, melyek a Hit és Fény Nemzetközi Közösség elveire és lelkiségére épülnek, melyeket a „Charta és Konstitúció” tartalmaz (bővebb információ: Foi et Lumiere International, 3 rue du Laos 75015 Paris – France; www.foietlumiere.org).
Az egyesületnek profitszerző célja nincs.
Az egyesület képviselete a Nemzetközi Közösségek Általános Tanácsában van.
Tevékenységünkről bővebben lásd II. pontot.
II. Az egyesület céljai, feladatai
1. A HIT ÉS FÉNY MAGYARORSZÁGI EGYESÜLETE olyan közösségeket kíván létrehozni működésükben támogatni az egész ország területén, melyek lehetővé teszik, hogy kölcsönös és egyenrangú kapcsolatok születhessenek értelmi sérültek, családjaik és segítő barátaik között.
A fenti közösségek, amelyek a Hit és Fény Nemzetközi Közösség elveit és lelkiségét követve szerveződnek, képezik az egyesület alapját, az egyesület tagjai tevékenységüket elsősorban saját közösségükön belül fejtik ki. A közösségek tevékenységét a közösségfelelősök (lásd IV.) koordinálják.
Ezek a közösségek rendszeresen találkoznak, így megvalósítva a „Charta és Konstitúció”-ban részletezett céljaikat[, hogy a tagok között (egyenrangú) barátságok szülessenek és elmélyüljenek, osztozzanak egymás gondjaiban és örömeiben, együtt imádkozzanak és együtt ünnepeljenek.]
2. A HIT ÉS FÉNY MAGYARORSZÁGI EGYESÜLETE olyan körülményeket kíván biztosítani, hogy ezek a közösségek és tagjaik
· testvéri szálakat teremtsenek és ápoljanak egymással, különösen a nemzeti, nemzetközi találkozóik és zarándoklataik alkalmával,
· kapcsolatot találjanak más egyházi és civil közösségekkel, egyesületekkel, melyek segítik a sérült embereket testi, lelki képességeik fejlődésében, segítik megtalálni helyüket a társadalomban és az egyházban,
· tanúságot tegyenek Jézus kapcsolatáról az értelmi sérült emberekkel, arról, hogy ők is Isten gyermekei, akik képesek a lelki életre, a valódi életszentségre.
3. A HIT ÉS FÉNY MAGYARORSZÁGI EGYESÜLETE ezeket a célkitűzéseit különösen azáltal kívánja előmozdítani, hogy találkozásokat, zarándoklatokat, nyári táborokat, kirándulásokat szervez, saját kiadású kiadványokat terjeszt, olyan lehetőségeket biztosít, ahol időről időre testvéri közösségben tartózkodhatnak értelmi sérült és egészséges emberek, és általában támogat minden olyan kezdeményezést, amely összhangban van célkitűzéseivel, és segíti azok megvalósulását.
A fenti rendezvényeken az egyesület tagjain kívül más személyek is részt vehetnek.
III. Az egyesület tagjai. Rendes és pártoló tagok
1. Az egyesület rendes tagja lehet minden természetes személy, aki az egyesület alapszabályát magára nézve kötelezőnek elfogadja.
2. Pártoló tagok lehetnek azok a természetes vagy jogi személyek, akik adományaikkal kívánják támogatni az egyesület munkáját.
3. A tagság megszűnik:
- a tag kilépésével (a tag minden indoklás nélkül kiléphet, a tagság az ezt bejelentő irat Adminisztratív Tanácshoz érkezésével szűnik meg)
- a tag halálával
- a tag kizárásával (a Küldöttgyűlés titkos, minősített többséggel hozott határozattal, az érintett tag meghallgatását követően kizárhatja az egyesületnek azt a tagját, aki az alapszabály rendelkezései ellen súlyosan vét)
4. A tagok tagdíjat fizetnek, melynek összegét és a fizetés módját a Küldöttgyűlés határozza meg.
5. A tagság megszűnése esetén tagdíj visszakövetelésének helye nincs, a tagdíj felhasználását illetően kifogás nem tehető.
6. A tagok jogai:
- részt vehetnek az egyesület tevékenységében és rendezvényein,
- a rendes tagok területi alapon közösségekbe szerveződnek, amelynek keretei között választhatnak és megválaszthatók az egyesület szerveibe.
7. A tagok kötelezettségei:
- tagdíj fizetése
- elvállalt tisztséggel, megbízással járó feladat teljesítése
IV. Az egyesület szervezete
IV/1. Közösségi felépítés:
a) Az egyesület tagjai területi alapon közösségekbe szerveződnek. Köztük sérültek, családtagok és segítő barátok, lehetőség szerint közel egyenlő arányban vannak jelen. A közösséget a közösségfelelős vezeti, tevékenységét koordinálja, kapcsolatot tart a régiófelelőssel, és a többi közösséggel. A felelőst a közösség tagjai választják, mandátuma három évre szól, ami kétszer megújítható.
b) A közösségek területi alapon régiókat hoznak létre. A régiót a régiófelelős vezeti, akit az adott régióba tartozó közösségek felelősei választanak. Mandátuma három évre szól, kétszer megújítható. A régiófelelős a régióba tartozó közösségek felelőseivel határoz a régió tevékenységéről.
IV/2. Szervezet:
A. Az egyesület szervei:
A/1. Küldöttgyűlés
A/2. Adminisztratív Tanács
A/1. Az egyesület legfőbb szerve a Küldöttgyűlés.
1. Résztvevői:
A közösségek felelősei vagy megbízott képviselői és a régiók felelősei.
2. &
|